KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14034088
nr 1403 4088
Suzanne Nessim
(f. 1944), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 27/70, daterad -80, kvinna med cigarett. Motivet: 62x44, yttermått inklusive ram: 83x61
Suzanne Nessim, född 1944 i Malmö, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:08:59
Suzanne Nessim
Läs mer om Suzanne Nessim